23 lipca 2014

Prasówka Colorful Media lipiec/sierpień


Przygotowałam dla was krótką prasówkę tego, co warto, moim zdaniem przeczytać w magazynach wydawnictwa Colorfull Media. Spośród magazynów, które proponuje nam Colorfull czytam English Matters i Business English Magazine i artykuły z tych dwóch pozycji wam polecę.


English Matters

Home Sweet Home – New Faces of Architecture – ciekawy artykuł o tym, jak zmienia się architektura, jak rozszerza swoje funkcje z tej tylko użytkowej. O tym, że jest sztuką, wiadomo nie od dziś, jest swoistym obrazem swoich czasów, obecnie obraz ten jest bardzo różnorodny, pniemy się coraz wyżej, szerzej, bardziej surrealistycznie, dziś budynki nie tylko służą do mieszkania, równie ważne jest to, jak wyglądają i co mówią swoim wyglądem. Różne oblicza architektury, zarówno tej małej, jak i wielkiej, oczami Michała Mazurkiewicza.

Wanted Bad Boys – Roberto Galea konfrontuje niemal romantycznego mitu szlachetnego złodzieja okradającego bogatych i rozdającego biednym, czyli Robin Hooda z prawdziwymi przestępcami, działającymi w różnych okresach i w różnych regionach świata, którzy kradli tylko i wyłącznie dla własnych korzyści.

Business English Magazine

Lady Gaga – Not so gaga – artykuł przybliża nam sylwetkę jednej z obecnie najbardziej rozpoznawanych artystek muzycznych na świecie, czyli Lady Gagi, jej historię od edukacji w katolickiej szkole, przez gościnne występy w inscenizacjach muzycznych, klub go-go, aż do dzisiaj, gdzie jest jedną z największych gwiazd show-biznesu, z milionami na koncie. Tekst ten obala mit, jakoby sceniczna kreacja Lady Gagi była przesadzona, a jej wizja dziecinna, bowiem kwoty, jakie wpływają na jej konto, wcale nie są niepoważne.


Android Dreams – czyli jak zmienił się świat od powstania pierwszych topornych robotów, o których wzmianki znajdziemy w dokumentach już z 1921 roku, aż do dziś, kiedy roboty sprzątają za nas, jak słynne odkurzacze Roomba, a oprogramowanie w I-phonie pozwala przez telefon sprawdzać pocztę, wysyłać przelewy, czy korzystać z portali społecznościowych.

4 komentarze:

 1. Właśnie czytam English Matters, bardzo fajny numer

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedyś kupiłam tą gezetke ale szcezrze to o niej zapomniałam :)
  http://martienna.blogspot.com/2014/07/jezioro-biae.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tych magazynów. Muszę koniecznie to zmienić i zaraz zacznę się zapoznawać. ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! You've amazing blog and beautiful desigh! So nice! Wish you a lot of happiness!

  Invite you to visit my blog. Let's be friends :)

  http://maryaniskina.livejournal.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara