12 sierpnia 2014

Ostatni powiew lata – czyli co warto w prasie przeczytać.

W tym miesiącu prasówka trochę spóźniona, ale jakoś tak sierpień mi przemija pod znakiem wszystko na wczoraj. Przyznam się bez bicia, moja organizacja w tym miesiącu pozostawia wiele do życzenia, jednak, kierując się zasadą lepiej późno niż wcale, prasówka jest. Co warto przeczytać w prasie,jakie magazyny wziąć ze sobą na urlop, albo chociaż na ławkę do parku? Nie czytacie na urlopie? Serio? Najwyższy czas to zmienić, a ja już piszę, co warto przeczytać.

Elle

Zaprojektuj swoją Pradę – tekst Iny Lenkiewicz, w którym autorka opisuje jak marki, coraz bardziej pozwalają swoim klientom, współtworzyć projekty. Jest to zjawisko powszechnie nie tylko w modzie, pokazuje, jak zmienia się świat i rola projektanta, który zamiast gotowego produktu oddaje rzecz, którą można bez problemu dopasować do potrzeb klienta. Czy wyobrażacie sobie, że idąc za takimi zmianami, za 5 lat będziecie mogły pójść do sklepu i wybrać nie tylko kolor i rozmiar bluzki, ale i rodzaj guzików, model zamka, czy naszyty nadruk? Ja tak

Pokój z widokiem na sukces – publikacja Anny Szarlik to propozycja dla wszystkich tych, którzy narzekają, że dziś bez znajomości to ani rusz. Owszem znajomości są ważne, nie oszukujmy się, ale nie tylko, liczy się też talent i pasja. Szarlik przedstawia historię trzech Polek, które robią karierę w Dubaju, Londynie i Hongkongu, bo jak się bardzo chce i ciężko na coś pracuje, wszystko jest możliwe.


Wysokie Obcasy

„Nie dopasuje się do wszystkich” – wywiad Grzegorza Giedrysa z Anną Rusowicz, córką zapomnianej już Ady Rusowicz, wokalistki niebiesko-czarnych, o muzyce, Polakach i polskich gustach, odcinaniu się od przeszłości i negowaniu tego, co obecne, czyli nasze wszystkie bolączki, plus dużo zdrowego rozsądku Ani. Wywiad jest opatrzony świetną sesją autorstwa Martyny Galli.

Urodyzm atakuje” – rozmowa Grzogorza Giedrysa z Tomaszem Szlendakiem odnośnie do tego, jak media, a głównie telewizja zmieniły nasze postrzeganie rzeczywistości. O tym, jak otoczeni przez wiecznie umalowanych i wystylizowanych aktorów, zaczynamy negować własną urodę, tam wszyscy tacy piękni, a my tacy szarzy, zapominamy, że w rzeczywistości i bez makijażu, jesteśmy po prostu przeciętni.


K Mag- ten magazyn miałam przyjemność czytania po raz pierwszy, co prawda na początku nie byłam do niego przekonana, ale z każdym kolejnym artykułem opór topniał. K Mag polecam wszystkim tym, którzy lubią modę poczytać o niej, ale nie koniecznie w kobiecych magazynach. K Mag to trochę inny (bo męski? ) punk widzenia i to z niego dziś polecę wam najwięcej tekstów.

Wywiad z Adą Fijał
– aktorką serialową i teatralną, która zmierza się z dylematami każdego aktora/artysty, czyli walce komercji, ze sztuką przez duże sz, o tym, jak nawzajem się przenikają i jak trudno od tego konfliktu uciec. Fijał opowiada o jej życiu dla siebie, bez analizowania, jak jej decyzję będą odbierane przez innych, bez zadufania, z dystansem, tak po prostu.

Tony Soprano- Magda Namysłowska opisuje, z jakimi dylematami zmagał się bohater kultowego serialu Rodzina Soprano – Tony Soprano. Postać, mimo że fikcyjna obaliła mit prawdziwego faceta, brutala, z włoskiego patriarchatu i pokazała, że oprócz pozy gangstera jest jeszcze coś dalej, emocje, inni ludzie, za których jest odpowiedzialny, a nawet zależny. O roli kobiet i mężczyzn, tych umownych, jak i tych prawdziwych.

Freud – czyli ojciec psychoanalizy i jego związki z mężczyznami i kobietami, od ojca i matki zaczynając. Psychiatra, który wszystko sprowadzał do libido i twierdził, że kobiety zazdroszczą mężczyzną penisa, wcale nie był szowinistą, za jakiego można go uważać, to on był za wstąpieniem kobiet do wiedeńskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Jednak tekst Katarzyny Troczyńskiej pokazuje Freuda w stosunku do jego relacji z ludźmi, od domu rodzinnego zaczynając. Jakimi ludźmi otaczał się Freud i kogo idealizował?

Zatem parzymy kawkę albo herbatę, zasiadamy w wygodnym fotelu i do lektury.

 Kreatywnego wtorku
4 komentarze:

 1. Komar tworzy wspaniały magazyn :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie skończyłam czytać ten numer ELLE i mnie spodobał się jeszcze artykuł na temat mody męskiej :-)

  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ELLE już przeczytane, teraz pora na wysokie obcasy, zawsze czytam od deski do deski i co miesiąc jestem zachwycona ich artykułami :D

  OdpowiedzUsuń
 4. K MAG jest rewelacyjny

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara