08 stycznia 2015

Nowy rok - stare gazety, styczniowa prasówka

Styczniowe wydania moich magazynów, jak najbardziej zaspokajają moje potrzeby czytania ciekawych artykułów. Jestem zainspirowana na maksa, niemal czuję, że ten rok będzie jeszcze bardziej kreatywny niż poprzedni. Jednak wracając do sedna, co warto przeczytać w styczniowej prasie dotykającej bezpośrednio i bardziej na okrętkę branży mody? Zapraszam.

Wysokie Obcasy – styczeń 2015

Proszę mnie nie całować w rękę, bo ja jestem urzędnikiem – o tym, jak wygląda praca kryminalistyka opowiada Monika Całkiewicz, jakie są motywy zbrodni, jak zbiera się dokumentację i o tym, jak oględziny zwłok mogą przyprawić w najlepszym przypadku o mdłości.

Karnawały były feeryczne – czyli o tym, jak zmieniała się moda damska, głównie ta obowiązująca w okresie karnawału na przełomie lat 20 i 30 XX wieku, dla fanatyków mody i ciekawskich.

Lepiej się uczcie, a nie głupie pytania zadajecie – Andrzej Gryżewski opowiada, co nastolatki wiedzą (a nawet bardziej czego nie wiedzą) o seksie i gdzie szukają inspiracji. Wywiad ten pokazuje, jaka jest przepaść między pokoleniami, które różni tylko 10 lat, a jaka jest? Ogromna, współczesne nastolatki uprawiają seks, ale brak wiedzy na jego temat jest czasami załamujący. Rodzice, czy wy w ogóle jeszcze rozmawiacie z waszymi dziećmi-niedziećmi?

Harper’s Bazaar styczeń 2014

Cyberkopciuszek – tekst o Sophii Amoruso, założycielce Nasty Gal, opowiadający jak autorka „Szefowej Marzeń” przekuła w zainteresowanie Vintage w warty miliony internetowy biznes.

Mistrz tła – Sven Sauer grafik komputerowy zdradza tajniki tworzenia efektów specjalnych w takich produkcjach jak Gra o tron, czy Hugo i jego wynalazek, za którego otrzymał Oscara.

Życie artystyczne i uczuciowe – historia Misi Godebskiej, polki, królowej artystycznego Paryża pierwszego pięćdziesięciolecia XX wieku, odkrywczyni potencjału Chanel, z którą wyprawiały się do Szwajcarii po morfinę, tak tak, dobrze czytacie, bo kobiety też mają swoje słabości, niestety czasami niszczące.

Pokaż swoją szafę – doskonały fotoreportaż, w którym Jake Rosenberg pokazuje nam garderoby (i nie tylko) m.in.aktorki Jessici Alby, autora kultowego już The Sartoriallist, Scotta Schumana, modelki Rosie Hunington-Whiteley, czy dyrektora kreatywnego Balmain – Oliviera Roustiga. Uczta dla oka i serca, tych, którzy kochają modę.Viva! Moda zima 2015

Zmierzch boga- Małgorzata Kościelska, która przez 15 lat pracowała u YSL opowiada o kulisach pracy w jednym z najważniejszych, francuskich domów mody. Samego projektanta jest tu mało, jednak na pewno poczujecie klimat marki, nieliczni wtajemniczeni zauważą też, jak bardzo zmieniła się branża na przełomie ponad 40 lat. A wszystko to przy okazji niedawnej premiery filmu Saint Laurent.

Swoją drogą Anja Rubik, z której połowa naszego kraju jest dumna, a druga niezmordowanie ją hejtuje, opowiada o swojej pracy, o przełamywaniu tabu, tym czym jest dla nas ubranie, o swoich pasjach i tym, jak propaguje polską kulturę.

Demonstracja siły – czyli feminizm, który nigdy nie miał za dobrej prasy, a teraz staje się nagle trendy, jednak czy szerzenie go jest tylko chwilowego, modnego akcesorium, w które ubieramy się pod wpływem impulsu i żeby być hot., nie odrze tej idei z pierwotnego znaczenia, a w kolejnym sezonie nic z niego nie zostanie, poza zapiskami w prasie?

Na zapleczu
– czyli zarys polskiej mody na przestrzeni ostatnich 20 lat, kiedy mówimy o wolnej Polsce. Blaski i cienie branży, która wchodzi w swój najlepszy (złoty?) okres. Tekst ma luźną formułę, składa się z pojedynczych puzzli, które jednak doskonale oddają wady i zalety rodzimej branży mody.

10 komentarzy:

 1. chciałabym znaleźć trochę wolnego czasu na przegląd prasy.
  Bardzo lubię BAZAAR :)
  Pozdrawiam serdecznie
  Zocha

  OdpowiedzUsuń
 2. Bazaar polecam.

  Zapraszam do mnie www.lap-stajla.blogspot.com, u mnie post o nowym trendzie wśród facetów.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja miałam ostatnio mało czasu na gazety ale muszę koniecznie przejrzeć

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam żadnego z tych magazynów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię te tytuły:) Ja czytam z prasy kobiecej jeszcze Cosmo i Glamour, oraz ciekawe pisemko - Świat Wiedzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. after I saw and read your article so much knowledge as I can for that I say many thanks for the information you have shared at least other people do not know

  success

  Obat kanker payudara yang sudah pecah dan parah

  OdpowiedzUsuń
 7. Semoga bermanfaat gan trimakasih/hope it is useful gan thank you

  Jamu obat maag kronis paling aman

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara