04 kwietnia 2015

Kwietniowa prasówka


Harper's Bazaar kwiecień 2014

Planeta osobowości- tekst Piotra Zuchory oparty o historię Alexandra McQuina, pokazujący, jakie zabójcze tempo narzuca świat mody projektantom, którzy stali się producentami, a nie kreatorami mody. Opowieść o planecie, gdzie liczy się zys, a toksyczny przemysł niszczy prawdziwych geniuszy.

50 lat Lagerfeld&Fendi- historia autorstwa Eweliny Dziewieli o pięknym romansie, który świętuje swoje 50-lecie, a jego owoce zachwycają miliony miłośników mody na całym świecie.

Kobro- Anita Zuchora przypomina sylwetkę artystki zapomnianej, Katarzyny Kobro, której historia jest doskonałym przykładem tego, że nie warto poświęcać się dla mężczyzn. Kobro, przez wiele lat opiekowała się Władysławem Strzemińskim, by ten potem zaczął ją bić, a kiedy artystka odeszła, dokładał wszelkich starań, aby ta nie mogła nigdzie wystawiać swoich prac. A to jedynie dobry zarys tej historii kobiety i jej...no właśnie jak nazwać takiego kogoś? Odpowiedzcie sobie sami.

Wysokie obcasy extra kwiecień 2014

Jeden batonik na szkołę- Myślisz, że Polska służba zdrowia jest źle zorganizowana i nie daje rady? Ja też, jednak przeczytaj ten tekst Aleksandry Lewińskiej, o sytuacji w Afryce, gdzie umiera 20% noworodków, a dzieciom do 5 roku życia nie daje  imion, bo i tak większość z nich umrze. Nasza służba zdrowia jest zła, jednak my ją przynajmniej mamy, uważasz, że przecież ochrona zdrowia się nam należy, a im się nie należy?

Szyte dla plemienia- Natalia Waloch-Matlakiewicz odkrywa prawdę, o tym, że trendy nie są wynikiem fantazji i spontaniczności, a są kreowane przez agencje, wszystko jest ustalone z góry, a my wszyscy jesteśmy jedynie marionetkami mody, zatem co się liczy? $

Po co nam moda? - Wywiad z Aleksandry Baćkowskiej z Januszem Noniewiczem, kierownikiem Katedry Mody warszawskiej ASP, który odpowiada na pytania, czym jest moda, po co jest nam potrzebna i co za jej pomocą sygnalizujemy innym.

Viva! Moda nr 1/2015, wiosna 2015

Rozmiar outsiderka- Wywiad z Mylą Delbino, modelką nazywaną plus size, która w zasadzie plus size wcale nie jest, gwiazda kampanii reklamowej Calvina Kleina opowiada o kobiecości, akceptacji własnego ciała i feminizmie, między innymi, rozmowę poprowadziła Agnieszka Niezgoda.

Koniec zabawy, Jean Paul Gaultier- projektant po 38 latach tworzenia kolekcji pret-a-porter porzuca je na rzecz haute couture, by móc tworzyć, a nie tylko zarabiać pieniądze. Opowieść o niesamowitym mężczyźnie, wizjonerze, pasjonacie mody i wielbicielu kobiet, artyście, autorstwa Magdaleny Banach.

Wiwat moda- Karolina Sulej rozmawia z Aleksadrą Baćkowską o polskiej modzie sprzed i z po transformacji, konfrontując czasy PRL, kiedy o materiały trzeba było walczyć, ze współczesnymi, gdzie są one, na wyciągniecie ręki, każdej, zarówno bogatego projektanta, jak i tego, który ma na nie przeznaczone kilka groszy.

2 komentarze:

  1. świetny post!
    zapraszam do mnie: http://blousforyou.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara