09 czerwca 2015

Czerwcowa prasówka

Niektórzy z was są tuż przed wakacjami, wyglądając ich ze wszystkich stron, a dla niektórych, wakacje nie różnią się niczym innym niż reszta roku, no może poza temperaturą. Nie prawda, wakacje to wakacje, to stan ducha, kiedy jest cieplej, a my odważniej oddajemy się szaleństwom, ja w wakacje pracuję, ale kocham tę porę ponad wszystko, za słońce i ciepło i powiew beztroski, z czasów, kiedy zakładało się plecak na plecy i przed siebie, lecz zanim to, polecam wam przeczytać kilka czasopism i zainspirować się na najbliższy czas.

Wysokie obcasy Extra, czerwiec 2016

Czerwcowe wydanie WOE wymiata, przeczytałam od deski do deski, niemal jednym tchem, polecam wam wywiad Natalii Mazur z Charlie Koolhaas – fotografką, która w obiektywie pokazuje miasta, tutaj, w tekście Czym pachnie miejskie porządanie, opowiada o tym, czym się różnią i jak zaczynają się różnić coraz mniej, ach ta globalizacja.

Co z tymi nieszczęsnymi sandałami – czyli Krystyna Naszkowska i Tatiana Hrechorowicz rozmawiają o tym, jak ubierają się Polacy, dlaczego mimo tego, że wciąż jest coraz lepiej, to jest źle, kilka słów np. o dress codzie i zasadach dobrego ubierania, o których wie się coraz mniej, polecam nie tylko wam panowie, ale i panią.

Optymafia – artykuł o Janinie Ochojskiej, której przedstawiać raczej nie muszę, o która rzeczy w dzisiejszym świecie jest niemodna, nie ma fejmu i nie można pochwalić się nią na Instagramie, bo w dobie konsumpcjonizmu kłóci się z religią doczesności, czyli o pomaganiu, które niestety powoli znika, bo jak ktoś nam pomaga to, my naprawdę jesteśmy pełni podziwu, a przecież to normalne.

Harper’s Bazaar Polska czerwiec 2015

W tym numerze znajdziemy same inspirujące i dające do myślenia wywiady, ich bohaterowie genialni, polecam na pierwszym miejscu tekst Gra Cieni, wywiad z Urszulą Antoniak, polską reżyserką, która w Polsce jest znana mało, albo w ogóle, o filmie, o przekazie, o sztuce, o patrzeniu i oglądaniu.

Kolejny wywiad, który na pewno musicie przeczytać, to Szczęście jest gdzie indziej, czyli rozmowa Anity Zuchory z Andrzejem Saramowiczem, reżyserem filmów takich jak Testosteron, czy Lejdis, autorem premierowej powieści Chłopcy. Rozmowa o kobiecości i męskości, o tym ile w człowieku intelektu, a ile fizyczności i co nami kieruje, o współczesnym świecie, który skazuje nas na samotność, albo raczej to my się sami skazaliśmy na nią, za jego pomocą, gdzie wielbiąc ja, zapomnieliśmy o my, bliskości, wspólnocie.

Fashion Magazine wiosna 2015 nr 50 

Co prawda kalendarzowe lato tuż tuż, ale tego numeru chyba jeszcze wam nie recenzowałam, więc czemu by nie teraz? Pogoda iście wiosenna, czyli jak w garncu, a w magazynie powinniście zwrócić uwagę na artykuł Anny WawszkiewiczCiąg dalszy nastąpił. Arkadius powrócił z nową marką ARKAA, autorka przybliżyła nam z tej okazji sylwetkę jednego z najzdolniejszych i z pewnością najbardziej godnych uwagi, a na pewno najmniej docenionych polskich projektantów.


80 to nowe 18 – Helena Reszel pisze o dojrzałości w modzie, o której ja pisałam kilka miesięcy temu TUTAJ, o tym, czy jest to naturalna reakcja na wiecznie młode i wyretuszowane piękno, które już znudziło się branży fashion, czy tylko kolejna moda? Niestety odpowiedź na to da nam czas, a wy jakie macie zdanie na ten temat?

3 komentarze:

 1. Bardzo fajny,ciekawy post! czekam na kolejne, buziaki

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post, zaintrygowały mnie Wysokie Obcasy Ekstra :) Muszę jutro lecieć do kiosku!

  Pozdrawiam,
  VANILLAMADNESS.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się tak prasówka i podoba mi się Anja na okładce "Bazaru"

  Zapraszam na nowy post:
  http://alanja.blogspot.com/2015/06/sukienka-w-groszki-i-case-z-youpibagcom.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara