07 lipca 2015

Lektura w sam raz na upały - czyli lipcowa prasówka
Harper’s Bazaar lipiec 2015

Bonda – dziewczyna do pisania – wywiad z autorką kryminałów – Katarzyną Bondą, w którym pisarka obala mit weny, jako motoru napędowego literatury, a wskazuje na to, jak ważna jest technika, umiejętność komponowania fabuły itp.

Czarny łabędź – historia Mai Plisickiej, rosyjskiej primabaleriny, której stalinizm za wszelką cenę chciał uniemożliwić rozwój i podciąć skrzydła, piękny tekst będący doskonałym przykładem tego, że nigdy nie można się poddawać.


Zatrzymałem czas –wywiad z Janem Saudkiem, czeskim fotografem, fanem Polski, w którym opowiada on, dlaczego jesteśmy dobrym narodem, o dzieciństwie, młodości, fotografii i o tym, dlaczego już zdjęć nie robi, wywiad przeprowadzony przy okazji wystawy prac artysty w kieleckiej galerii sztuki współczesnej – Winda.

Wysokie Obcasy Extra lipiec 2015

Figurant na esajmencie – czyli nowomowa po polsku – genialny tekst o tym, jak zwykły język polski zostaje zastąpiony mało zrozumiałym dla kogokolwiek bełkotem, pełnym zapożyczeń, niepotrzebnych synonimów, a nawet i błędów.

Wczuwa się Pan w umysł mordercy?- wywiad Aleksandry Lewińskiej z Janem Gołębiewskim – profilerem, który pomaga policji, poprzez tworzenie profili sprawców przestępstw, w którym bohater opowiada o swojej pracy i kilku zbrodniach. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów kryminałów.

Blisko, nie za blisko – psychoterapeuta Andrzej Gryżewski opowiada Krystynie Romanowskiej o tym, czemu w związkach zaczyna wiać nudą, czyli, o tym jak w relacjach zaczynamy tracić odrębność i zlewamy się z partnerem w my.

Viva! Moda lato 2015

But zwany pożądaniem – o filozofii butów, tego, co znaczą dla kobiety, czego są symbolem i dlaczego są takie ważne dla każdej z nas pisze Ina Lekiewicz z okazji wystawy „Shoes: Pleasure and Pain” w Victoria&Albert Museum.

Moja największa zaleta –niewierność – wywiad z Gillesem Bensimonem, fotografem, wieloletnim dyrektorem artystycznym amerykańskiego wydania Elle. Z Piotrem Milewskim artysta rozmawia o modzie, fotografii, specyfice świata mody i najpiękniejszych kobietach świata, które nie raz fotografował.

Handel Zagraniczny – Michał Zaczyński pisze o polskich markach, które dobrze sprzedają się za granicą, o specyfice mody, jako biznesu, o czym w Polsce tak rzadko się mówi, bo przecież projektant ma być artystą, gwiazdą, a nie biznesmenem.

2 komentarze:

  1. Ja kocham Kołaczkowską miłością absolutną, więc pewnie zakupię Wysokie Obcasy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara