11 czerwca 2013

Alfabet mody - A - aGA pOU

Aga Pou, prywatnie Agnieszka Wyrwał obroniła dyplom na wydziale Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi w 2010 roku, zdobyła nagrodę Talent Fashion Street 2011 oraz Fashion Culture. W 2011 roku na Fashion Week miała miejsce prezentacja kolekcji Zaplątani, w 2012 roku światło dzienne ujrzała kolekcja Konstrukcja horyzontalna, najnowszym dzieckiem projektantki jest kolekcja Glow. Aga Pou- główna projektantka i właścicielka firmy - Na Pokaz, którą załozyła na dziesięć lat przed rozpoczeiem swojej przygody, jako projektanta mody, której efekty możecie w pełni obejrzeć na stornie projektantki- - Aga Pou.com

Ja pozwoliłam podzielić sobie kolekcje projektantki na trzy grupy, gdyż ja widzę miedzy nimi pewne analogie bowiem w każdej z nich akcent położony jest na zupełnie inny środek przekazu.

Kolekcje Glow i Flower Power są ekspansja koloru i wzoru i te dwa elementy wychodzą na pierwszy plan, krój ubrań jest spokojny, można nawet pokusić się o określenie klasyczny. W kolekcji Flower Power, w asortymencie dla kobiet, znajdziemy zwiewne sukienki i spódnice, z kolei Glow jest prostszy, "bliżej ciała", szuka z nim kontaktu, ponieważ to ono ma być przez nią podkreślone. W kolekcji Glow ciało i ubranie maja stanowić jedność, równie ważne elementy.
Najnowsza kolekcja Glow, inspirowana jest twórczością designera Karima Rashida i ten wpływ widać, zwłaszcza we wzornictwie użytym na tkaninach przez Age Pou, motywy na ubraniach powtarzają się, kolor tętni swoim odrębnym życiem.
Z kolei kolekcja Flower Power, inspirowana, jak zresztą sama nazwa mówi, była stylem hippie, jednak jest to hippie w zupełnie nowym wydaniu, kolor, mocno naznaczony pastelami, jest niezwykle intensywny, tryska energia. projektantka w tej kolekcji łączy skaje i szyfony, a wszystko okraszone jest połyskiem.

GLOW

glow1glow3

FLOWER POWER

flovwer2

flower3

flower4


Konstrukcja horyzontalna i ewolucje-rewolucje z kolei ingeruje w krój, igra z nim, załamuje go, eksperymentuje z faktura tkanin, przeplata je, łączy w zaskakujący sposób, oglądając te kolekcje, odniosłam wrażenie, że projektantka przeanalizowała poszczególne ubrania i zsyntetyzowała je na nowo.
Konstrukcja horyzontalna bije efemerycznością, ja czułam szklaną nostalgie oglądając ją, jakby ożyło coś zimnego do tej pory, faktura była wyraźnym elementem, jednak eksperymentalny krój w niczym jej nie ustępował

KONSTRUKCJA HORYZONTALNA

konstrukcja1

konstrukcja3

EWOLUCJE-REWOLUCJE

ewolucje-rewolucje

Kolekcje Urban warior i Zaplatani to wyzwanie dla faktury tkanin. Zaplątani,kolekcja czerpiąca ze stylu folk, który wyraźnie przebija się zarówno za pomocą wyraźnie stonowanych barw,w odcieniach ziemi i piasku, przełamanymi gdzieniegdzie czernią przeważających w kolekcji, jak i gramaturze. Urban warior- czyli miejski wojownik to minimalizm, z szarością i czernią, zupełnie jak wielkie miejskie bryły z betonu, środki wyrazu w tej kolekcji są okrojone do minimum.

URBAN WARRIOR

urban wrrior

ZAPLĄTANI

zaplat2

zaplat3

zaplat4

22 komentarze:

 1. świetny post! inspirujące pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. amazing pictures! shall we follow?
  www.supongoestilo.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń
 3. Urban Warior, Zaplątani,ewentualnie Konstrukcja Horyzontalna :) To moi faworyci i te kolekcje mają siłę przebicia, reszta jest sbyt banalna. :)
  Mam nadzieję, że kiedyś będzie glośno o tej zdolnej dziewczynie!

  OdpowiedzUsuń
 4. no ja myślę, że jest to adekwatnym efektem jej pracy, że jej projekty będą szerze znane, chociaż i obecnie kolekcje nie przechodzą bez echa
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że zmieniłaś wygląd bloga. Podoba mi się :))

  OdpowiedzUsuń
 6. dwie pierwsze kolekcje są w zasadzie najświeższe i w porównaniu do wcześniejszych, gdzie dominowały biel, czernie, szarości i barwy ziemi są istną ekspansją kolorów, ja uważam, ze w każdej kolekcji tej projektantki można znaleźć coś interesującego, ale mnie osobiście najbardziej urzekły Zaplątani i Konstrukcja Horyzontalna
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. wow, fajnie poczytać i pooglądać, bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nice pictures

  New post on my blog:
  http://www.cultureandtrend.com/2013/06/kiss-me.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara