15 sierpnia 2013

ALFAbeT ModY - BarToSZ MalEWicZ

Po dłuższej przerwie z powrotem zapraszam was do alfabetu mody, dziś przedstawiam wam, kolejnego,zdolnego, projektanta, o kim mowa?

Przekonajcie się sami :

Bartosz Malewicz- młody projektant, absolwent Warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, którego praca dyplomowa zyskała miano Debiutu roku, był jednym z trzech projektantów biorących udział w Trzech Tygodniach Mody w Berlinie. Był laureatem m.in. festiwalu Offashion. Mogliście o nim poczytać w tak prestiżowych magazynach jak ELLE, K-Mag, Take Me, czy Vanity Teen.
W ubraniach Bartosza mogliśmy zobaczyć na Małgorzatę Rżanek na festiwalu w Cannes, Katarzynę Pióro na pokazie Łukasza Jemioła, Joannę Moro na otwarciu butiku Gerarda Darela, Czesława Mozila, Małgorzatę Foremniak, czy Martę Żmudę-Trzebiatowską.

12Kolekcja jesień/zima 2012-13 men nazwana But Animate, inspirowana jest światem manekinów i cyborgów, sztucznej inteligencji; sam projektant mówi, że kolekcja ta jest próbą okiełznania tajemniczej materii, kolekcja ta to klasyczne kroje o ciekawej fakturze tkanin, projektant zgrabnie wymieszał w nich prostotę z geometrią, spokojna kolorystyka jest przełamana żywszymi akcentami.
Kolekcja na ten sam sezon dla kobiet jest bardziej urozmaicona, Bartosz zastosował w niej asymetryczne wycięcia i również, jak w kolekcji męskiej geometryczne zdobienia tkanin, kolekcja ta z jednej strony stawia na kobiecość, podkreśla ją fasonem ubrań, z drugiej zaś kobieta, którą chce nam pokazać Malewicz jest w jakiś sposób androginiczna, pozbawiona tej kobiecości. Kolekcja ta charakteryzuje się efemeryczną wręcz kolorystyką, znajdziemy tu czernie i beże, oraz delikatne pastele, tak, że możemy mówić wręcz o nostalgii barwy. Bartosz Malewicz zaserwował nam prawdziwą ucztę dla oczu, ubrania są zawieszone miedzy współczesnością a przyszłością, doskonale balansując między jedna, a drugą i nie tracąc zarazem elegancji.

10

Kolekcja Bartosza Malewicz na wiosnę/lato 2013 zatytułowaną „Człowiek w mieście przyszłości” ma być refleksją nad wpływem technologii na życie współczesnego człowieka. Oraz niejako odpowiedzią na dziennik „Na szerokim świecie” Kazimierza Podsadeckiego, którego twórczość – grafiki i kolaże projektant zgłębiał pracując nad kolekcją, stąd też znajdziemy tutaj metalowe nity i nieregularność formy, jej nietypowe załamanie, kobiecość w tej kolekcji, podobnie jak w But Animate jest z jedenej strony bardzo zmysłowa, a z drugiej zupełnie aseksualna, jakby kobieta miała wiele twarzy i odsłon, a każda z nich jest kompatybilna z inną. Prostota kroju miesza się z delikatną, wysublimowaną awangarda. Kolekcja męska „Człowieka w mieście przyszłości” to zdeżenie przeszłości z przyszłością, znajdziemy klasyczne materiały, tkaie jak bawełna, cz tweed połączone z chociażby folią silikonową. W asortymencie męskim kontrast ten jest szczególnie widoczny, nie tylko ze strony faktur tkanin, ale również ich kolorystyki, projektant używa błyszczących szarości i ciężkich brązów. Mężczyzna którego pokazuje nam Malewicz jest pewny siebie i odważny, odbicie jego szerokokiej świadomości ma odbicie w tym, co nosi.

6

Zainteresowanych osobą Bartosza zapraszam-  tutaj

6 komentarzy:

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara