25 marca 2015

Anna Halarewicz -Miss Fashion
Portfolio Halarewicz robi wrażenie, artystka tworzy na potrzeby czasopism, marek modowych, serwisów internetowych i nie tylko, współpracowała m.in. z: La Mania, Mohito, Lous, Motyle Art Jewellers Studio, Bizuu, Zemełka Pirowska, La Mode Info, Elle, Viva! Moda, Twój Styl, Soul Magazine, Newsweek, Ultrażurnal, Wprost.Grafiki Anny Halarewicz mogliśmy już wielokrotnie oglądać na indywidualnych wystawach w całym kraju, ostatnio też coraz częściej prezentuje swoje prace również za granicą.
Prace Anny Halarewicz charakteryzuje się mieszanie różnych technikami, artystka łączy intensywne barwne plamy, kreski, napisy i półcienie. Ilustratorka przyznaje, że mimo iż jej grafiki wyglądają „lekko” jakby stworzyła je ot tak, to wszystko w nich jest zaplanowane, a każdy z efektów jest dokładnie przemyślany, ponieważ w momencie, kiedy Anna przygotowuje pracę, na ogół wie, co chce osiągnąć.Początkiem każdej pracy jest barwna plama, to niej artystka dorysowuje resztę, pytana o inspiracje, bezpretensjonalnie odpowiada, że pomysły same wpadają jej do głowy i nigdzie specjalnie nie szuka natchnienia.

Halarewicz jako ilustratorka mody przyznaje, że nawet gdyby chciała nie wiedzieć, co jest obecnie na czasie, to praca nie daje jej takiej możliwości, musi orientować się w trendach, bo przecież je rysuje. Artystka tworząca pełne ekspresji grafiki, nie ukrywa, że w rysowaniu ważny jest nastój i ma bardzo duży wpływ na efekt jej pracy, kiedy jest zła, emocje aż wypływają z jej prac. Anna nie tylko odwzorowuje modę, ale też rysuje ją w krzywym zwierciadle, bo lubi pokazać paradoksy tej branży w przymrużeniem oka.
Kreska Halarewicz jest żywa, emocjonalna, samą sobą opowiada historię, pracę artystki charakteryzują się żywymi, mocnymi kolorami, czerń, czerwień, mocny róż, pomarańcza, odcienie niebieskiego, te kolory pojawiają się najczęściej na płótnach Anny.
Ja uwielbiam jej prace, oglądam je godzinami, analizuje każdy element, to jak razem tworzą niezwykle przemyślaną całość i wprost nie mogę wyjść z podziwu, jak są intrygujące i nie typowe. Jest to artystka, która niesamowicie mnie inspiruje i doprowadza moją głowę do drżenia.

Jeżeli jesteście zainteresowani osobą Ani i jej dorobkiem, zapraszam na jej stronę - Klik

2 komentarze:

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara