10 marca 2015

Wiosna, słońce, radość – czyli przegląd marcowej prasy
Wysokie Obcasy Extra – marzec 2015

Na pewno musicie przeczytać tekst Natalii Walach-Matlakiewicz „Bank gniewu”, który doskonale pokazuje, jaki jest polski feminizm, dlaczego go nie lubimy i wytyka błędy działaczek ruchu, jak i samego stowarzyszenia, rzetelny, dopracowany i odważny tekst. Polecam tez coś lżejszego, czyli historię najbardziej seksownych i kobiecych butów na świecie, czyli szpilek. Anna Rosińska w „Architekturze na obcasach” zabiera nas w podróż do początków butów na podwyższeniach, najbardziej kontrowersyjnych, najpiękniejszych i najdroższych butów na świecie. Nie możecie tez ominąć tekstu Joanny Kuciel-Frydryszak pt. „Adamie Mickiewiczu, spal ten list i nikomu nie pokazuj!”, w którym znajdziecie wszystko o narodowym wieszczu, czego z pewnością nie uczyli w szkole.


K- Mag marzec 2015

Jest to jubileuszowy numer magazynu, w którym Komar i jego ekipa świętują 6 urodziny, z tej okazji znajdziecie tam mnóstwo wspominek i powrotów do najlepszych felietonów, okładek i nie tylko, ponadto wywiad Łukasza Ziętka z Natalią Zamilską, producentką muzyczną, nazywaną największa nadzieją rodzimej elektroniki, której utwór był muzycznym tłem do pokazu Diora w Tokio. Z okazji premiery Body w numerze możecie tez przeczytać wywiad z Gośką Szumowską, genialną reżyserką, fantastyczną i pewną siebie kobietą, która cały czas nie daje się zamknąć w żadne znane ramy i schematy, który przeprowadziła Anna Gromnicka. Polecam też nowy cykl magazynu Warnke salonowo-autobiograficzna, czyli publikowana we fragmentach opowieść kobiety orkiestry Katarzyny Warnke, jest inteligentnie i z humorem. Poza tym to, co zawsze, dużo ciekawej fotografii oraz masa recenzji książkowych, filmowych i muzycznych, czyli coś dla każdego kulturalnego zwierza.J

Harper’s Bazaar – marzec 2015


W magazynie poza toną świetnych sesji zdjęciowych, przeglądu trendów i masie inspiracji kilka interesujących tekstów, po pierwsze wywiad z Zygmuntem Miłoszewskim, pisarzem, feministą, jak sam siebie nazywa, czyli męskie spojrzenie na kobiety, bez patosu i ich dyskryminacje. Świetny tekst i dosyć nietypowe spojrzenie na sprawę, pytania zadawała Anna Zuchora. Jakoś tak dużo feminizmu w tym marcu i dobrze, bo, mimo że feminizm nie ma dobre prasy, ja ten prawdziwy bez jadu popieram i przyznaję, jestem feministką i wcale nie nienawidzę mężczyzn. Po drugie Super Sam – felieton Piotra Zachary, o Sam Tylor-Jonson reżyserce 50 Twarzy Greya, brytyjskiej artystce pokolenia YBA, która swoim życiem, pokazuje, że człowiek może znieść bardzo wiele, jeżeli tylko chce i ma dla kogo. Niesamowity hart ducha, osobowość i bądź co bądź talent.

4 komentarze:

 1. Harper’s Bazaar muszę przejrzeć

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Bazaar :)
  Pozdrawiam serdecznie, MÓJ BLOG/ KLIK :))

  OdpowiedzUsuń
 3. K-Maga nigdy nie miałam w ręku. Muszę kiedyś do niego zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Very useful treatment information thank you gan
  Informasi pengobatan yang sangat bermanfaat terima kasih gan

  Obat untuk sperma yang lemah

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara