14 kwietnia 2015

Błędy przyszłych przedsiębiorców
Zdecydowałeś się założyć własną firmę? Brawo! To bardzo odważna decyzja, jednak czy dobrze się do tego przygotowałeś? Założyć firmę nie jest niczym trudno, jednak sprawić, aby utrzymała się na rynku i przynosiła zyski, to już sztuka, która niestety nie uda się wszystkim przyszłym przedsiębiorcą. Dlaczego firmy upadają? Jakie błędy najczęściej popełniają przyszli przedsiębiorcy? Przeczytaj i nie popełnij ich Ty.

- Niewystarczający budżet – jest to jeden z najczęstszych błędów przyszłych przedsiębiorców, a aby zacząć zarabiać pieniądze trzeba zainwestować, nie tylko czas i energię, ale również i środki finansowe. Bardzo rzadko kiedy dzieje się tak, że od momentu założenia firmy zaczyna ona na siebie zarabiać, na ogół potrzeba na to kilka, do kilkunastu miesięcy. Aby przeznaczyć na założenie i rozwój firmy odpowiednią ilość pieniędzy, należy najpierw zorientować się, ile będzie ich potrzeba, nie zapomnij też wziąć pod uwagę różnych nieprzewidzianych wydatków. Aby nieoczekiwany brak środków do prowadzenia własnego biznesu nie stał się przyczyną jego upadku, powinieneś mieć środki zabezpieczające Cię przynajmniej na pierwszy rok działalności.

- Nie ma biznesu bez klientów – a licząc na to, że pojawią się sami, możesz się przeliczyć, dlatego, zanim założysz firmę, powinieneś rozeznać się w rynku i sprawdzić, czy twój produkt, lub usługa znajdzie w ogóle nabywców. Przecież Twój produkt jest dobry, powiesz, nie wątpię w to, ale może jest dostępne już wiele bardzo podobnych i ty zginiesz w tłumie niezauważony? Zanim założysz własną firmę, zrób na próbę kilkanaście egzemplarzy tego, co chcesz sprzedawać i spróbuj znaleźć na niego nabywców, co pozwoli Ci dowiedzieć się, czy jest jakiekolwiek zainteresowanie twoim towarem.

-Zły marketing lub jego brak – wielu przyszłych przedsiębiorców popełnia błędy właśnie w aspekcie marketingu, bo jest przekonana, że wartościowy produkt lub usługa zareklamują się same, niestety nic bardziej mylnego, im bardziej będziesz reklamował swój produkt, tym większa liczba ludzi się o nim dowie. Każdy z nich jest twoim potencjalnym klientem i im więcej osób wie, co oferujesz, tym samym wzrastają twoje szanse na to, że znajdziesz nabywców produktu i zacznie on na siebie zarabiać. Dobry plan marketingowy może zdziałać cuda, tylko Ty sam musisz zorientować się, jakie metody marketingowe będą najskuteczniejsze dla twojego biznesu, ważne, abyś też nie pamiętał o marketingu tylko na początku, wprowadzając firmę na rynek, ale przez cały czas, wszystkie wielkie firmy reklamują się cały czas, czy zauważyłeś, żeby jakaś wielka korporacja zbombardowała nas reklamami przez pół roku, a potem nie? Każde działanie marketingowe ma na celu zwiększenie liczby klientów, a ich ma być jak najwięcej, nie chcesz chyba zdobyć 10 tysięcy klientów i na tym koniec, bo tyle Ci wystarczy, prawda?

- Bez podstawowej wiedzy o biznesie ani rusz – zakładając własną firmę, musisz znać przynajmniej podstawy tego, co w biznesie jest ważne, jeżeli liczysz, że sam talent wystarczy, jesteś w błędzie, to tak, jakbyś zakładał salon kosmetyczny bez podstawowej wiedzy z tej dziedziny i liczył, że jakoś się ułoży. Ułożyć się jakoś na pewno ułoży, jednak nie koniecznie po twojej myśli. Zanim zarejestrujesz własną działalność gospodarczą, powinieneś zapoznać się z podstawami umiejętnego zarządzania firmą, zasadami administracji i marketingu oraz wszelkimi działaniami związanymi z dostarczaniem towarów i usług.

3 komentarze:

 1. świetny post, zapraszam do mnie: http://blousforyou.blogspot.com/
  +będę obserwować!:))

  OdpowiedzUsuń
 2. To wszystko prawda, szkoda tylko, że młodzi przedsiębiorcy w takich krajach jak Anglia czy Niemcy nie muszą się zmagać z tak wysokimi kosztami od samego początku jak ZUS (który przecież powinien być dobrowolny, zresztą we wszystkich cywilizowanych krajach, wszelkiego rodzaju piramidy finansowe są dobrowolne, bo innym mianem bym tej instytucji nie określiła).
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą całkowicie, ale poza tym u nas wielkim problemem utrudniającym rozwój jest też wszędobylska, zawiła biurokracja i oczywiście podatki!

  Zapraszam na nowy post:
  http://alanja.blogspot.com/2015/04/torba-w-paski-od-lisy-dwa.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara