21 czerwca 2015

Regał na książki – inspiracje i garść porad

Czym kierować się przy zakupie regału na książki?

·         Pierwsze kryterium to estetyka, regał musi się nam podobać.
·         Warto sprawdzić, czy jest solidny i wytrzymały, jak wiadomo, książki nie są lekkie, dlatego dobrze, aby półka miała udźwig minimum 10-20 kilo.
·         W zależności od tego, jakie książki posiadasz, musisz zwrócić uwagę na wielkość półek, jeżeli wysokość tych jest regulowana, to nie ma sprawy, jednak jeżeli półki są zamontowane na stałe, zwróć uwagę, czy wysokość półek nie jest za mała, kiedy masz dużo albumów, które są rozmiarów a4, możesz mieć problem ze znalezieniem dla nich miejsca, kiedy półki są niskie.

Jaki jest mój wymarzony regał na książki?

Mam bardzo dużo książek, myślę, że coś około 400 sztuk i aż wstyd się przyznać, ale od kilku lat leżą poukładane piętrowo w kilku wysokich wierzch na skrzyni na pościel. Moja wymarzona biblioteczka to metalowy regał garażowy, jednak już niebawem powinnam go w końcu kupić. Jego zaletą jest fakt, że pomieści sporo książek i każda półka uniesie minimum 70 kg (w zależności do modelu nawet do 200 kg), więc udźwignie kilkanaście lat zbierania książek.

Poniżej moje inspiracje dla was:
A wy jak przechowujecie książki?

1 komentarz:

  1. Naprawdę świetne inspiracje! Sama chciałbym mieć kiedyś całą ścianę jako regał wypełniony książkami :) Bardzo podobają mi się półki w formie kwiatu i kształcie napisu 'Read'.

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara