25 sierpnia 2013

AlFabEt moDY - CoLLet

Collet- Polska marka odzieżowa założona przez Katarzynę Smagę, absolwentkę architektury na Politechnice Krakowskiej, obecnie studiującej malarstwo na ASP i Marię, stypendystkę Krajowego Funduszu również w dziedzinie malarstwa. Dodatkowo oby dwie Panie od dzieciństwa mają kontakt z architekturą, ze względu na pochodzenie z rodziny o takich właśnie tradycjach zawodowych. Projektantki Collet podkreślają, że ze sztuką, w wszelakiej formie mają do czynienia praktycznie od najmłodszych lat swojego życia i ten wpływ jest widoczny w ubraniach proponowanych przez markę.
Kasia i Marysia traktują modę, jaką ważną gałąź sztuki, która może być środkiem wyrazu dla każdego z nas, dla takich osób tez projektują ubrania, które chcą swoim wyglądem coś przekazać.

Kopia ss 2012 dKolekcja wiosna/lato 2012 stanowi kwintesencję klasycznego połączenia czerni i bieli w indywidualnym interpretacji Collet, którą można w swej prostocie porównać do „Czarnego kwadratu” Malewicza. Projektantki nie eksperymentowały ani z fasonem, ani z kolorem, minimalne użycie środków dało jednak maksymalny efekt, ubrania z tej kolekcji wyrażają sobą bezpretensjonalność, spontaniczność, naturalność i są ultra kobiece.

mateuszka robotka


Kolekcja jesień/ zima 2012 roku samą kolorystką nawiązuje do świata, który zapada w zimowy sen, występują tu czerń grafit, granat z drobnymi akcentami zgniłej zieleni, kroje są proste, przełamane dużymi kieszeniami, lub klapami, ewentualnymi wycięciami, tak, więc jest ta prostota, jednak nie do końca, kryje się za nią jakaś niespodzianka.

1

Kolekcja na wiosnę-lato 2013 z kolei ujawnia Inspiracje neoplastycyzmem, proste linie, wyraźne kolory, pionowe formy linearne, pod wzorami mógłby się podpisać sam Mondrian. W projektach ta prostota wzorów jest silnie skontrastowana z mocnym kolorem, co razem bardzo dobrze się uzupełnia, zwraca uwagę. Kroje w tej kolekcji są proste i zdecydowane, wyzwanie stanowią barwy, a wśród nich znajdziemy klasyczne połączenie czerni i bieli oraz delikatne pomarańcz zestawiony z granatem, czy też bielą.

ss 2013

Kopia coll22

Kolekcja lato/zima 2013 również charakteryzuje się mocnym kolorem, pojawiają się czerwień, zdecydowany niebieski, a wszystko to w otoczeniu szlachetnej czerni, fason nadal urzeka swoją prostotą, minimalizm w najlepszej formie i z najlepszej, jakości materiałów. Nowością dla dotychczasowych fanów może być pojawienie się srebra i panterki.

collet_j

collet_b

Wszystkie osoby zainteresowane marką zapraszam do sklepu internetowego Collet
Collet, do showroomu Collet i na11 komentarzy:

 1. Mmmm... Intrygujące :)
  Kolekcja lato/zima 2013 przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, kolekcja wiosna/lato 2012 mnie kompletnie urzekła. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słyszę o tej marce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa kolekcja. I równiez pierwszy raz słyszymy o tej marce ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyglądają fantastycznie!:)

  http://linde-lo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Fasony bardzo przypadły mi do gustu!

  OdpowiedzUsuń
 7. wcale się nie dziwię, bowiem ujmują swoja prostotą:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Spam jest notorycznie ignoruje
Kara